Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Město Starý Plzenec
MěstoStarý Plzenec

S čím Vám můžeme pomoci?

rozšířené vyhledávání
Mapa webu

7) Úprava centra města

smetanova

Pokaždé když projíždím našim městem směrem od náměstí k Bohemia Sekt, tak se za naše město, na které jsem jinak pyšná, stydím. Vybydlene domy s omselou fasádou, vysklena okna, poničené dveře podél celé hlavní průjezdní silnice, to je nedůstojna vizitka našeho města, které si všimne každý. Přála bych si vidět tuto třídu upravenou, plnou malých obchůdků a s funkčním chodníkem - tak jak se na centrum starobylého města sluší. Minimálně tedy upravit chodník, vzhled vsech domu směrem do ulice , nabídnou pronájem jako obchod - pokud jsou tedy tyto domy v majetku města. Pokud ne, přispět majitelům na renovaci domu. Volnému prostoru naproti temto domům dat parkovou úpravu s vodním prvkem a lavickami.
Zařazen do kategorie "Realizace z rozpočtu města"
Nerealizováno

Přínos do veřejného prostoru:

Funkční , upravené a živé centrum města.

 

Předpokládaná cena projektu:

Neumím zodpovědět

 

Realizace projektu:

Dlouhodobý záměr. V souvislosti s řešením centra města jmenovala v roce 2016 Rada města pracovní skupinu s úkolem "Příprava podkladů pro vyhlášení architektonické soutěže". Práce skupiny je v současné chvíli pozastavena do vypořádání námitek a připomínek k novému územnímu plánu, které budou vyřešeny v září 2019.

V současnosti je již pro zastupitele zpracován stavebně historický pasport Smetanovy ulice jako podklad pro zadání architektonické soutěže.

Datum vložení: 22. 5. 2019 15:37
Datum poslední aktualizace: 30. 1. 2020 15:35

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na