Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Ukliďme Česko - Starý Plzenec 2017

Typ: ostatní
Ukliďme Česko - Starý Plzenec 2017V sobotu 8. dubna 2017 se naše město opět po roce zapojilo do celorepublikové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. V letošním roce se do likvidace nepovolených skládek ve městě zapojilo celkem 83 účastníků z řad občanů, zaměstnanců úřadu, sportovců, hasičů, … Více než polovinu účastníků tvořily děti, nejčastěji z řad místních fotbalistů a vodáků. Je důležité děti naučit péči o životní prostředí již od školních let. Mimo této akce organizované městem se do úklidu zapojily samostatně i jiné spolky a organizace působící ve městě (např. OSHR, hasiči Sedlec, Sedlec žije z.s., Kvetoucí stromy a další).

Do sběrného dvora bylo odvezeno celkem 20 ks pneumatik, 150 kg suti, 90 kg železa a 3,25 t směsného odpadu. Množství odpadu je srovnatelné jako v předchozím roce. Je smutné, že ve městě máme nový sběrný dvůr, kde mohou občané odpad bezplatně odevzdat a stále se objevují nové nepovolené skládky. Na tato místa instalujeme fotopasti a odhalení hříšníci budou potrestáni.

Děkuji všem, kteří se na úklidové akci podíleli. Fotodokumentace z akce je zveřejněna ve fotogalerii na webových stránkách města.

Radek Hroch, tajemník MěÚ

Fotografie z akce naleznete na stránkách města nebo na FB profilu.


Vytvořeno: 19. 4. 2017
Poslední aktualizace: 24. 11. 2017 23:05
Autor: